Šperky z FIMO hmoty

Chcete své šperky Swarovski ozvláštnit originálními motivy? Pomocí Fimo hmoty si můžete vyrobit co vás jen napadne.

Jak si vyrobit korálky z Fimo hmoty s motivem kytičky

Chcete oživit svůj starý šperk, nebo si vyrobit nový? Hledáte vhodný dárek pro někoho blízkého? Fimo hmota, je polymerová hmota, která je velice dobře tvárná a umožňuje nám tím vyrobit z ní jakýkoli předmět, nebo šperk. Krásné jsou korálky z Fimo hmoty s motivem kytičky.
    

Budete potřebovat tři stejně velké a různě barevné kousky Fimo hmoty, které dobře propracujte a uválejte z nich tři stejně dlouhé válečky. Jednu barvu si vyválíme do placičky, délka a šířka musí být taková, aby se do placičky dala obalit další barva. Aby bylo obalení dokonalé, můžete si první barvu jemně upravit prsty. Seřízněte si kraje do roviny, ale pozor ať moc nezmenšíte velikost. Libovolně barevný váleček obalte placičkou a přebytek hmoty odřízněte. Lehce upravte spoj prsty a zapravte nerovnosti. Váleček válejte, tím se vám bude váleček prodlužovat a ztenčovat. Dejte pozor, aby byl váleček rovnoměrný a Fimo hmota neměla nechtěné tvary. Škaredé okraje odkrojíme a váleček rozkrojíme na šest stejných dílů. Poslední zbylí váleček, válením trochu prodloužíme a oddělíme jeden kousek, který bude tvořit střed kytičky. Kolem středu poskládáme všech šest předchozích kousků, které tvoří okvětní lístky, a lehce stlačíme, aby dobře drželi. Ze zbylé hmoty, opět uválíme placičku, která bude obalovat váleček s kytičkou. Opět váleček válíme, aby se nám zmenšila šířka. Nakrájíme si váleček na menší kousky a každý kousek nejdříve prsty jemně pomačkáme do kulatého tvaru a až potom vyválíme v dlaních. Tak nám vzniknout jednotlivé korálky. A ještě propíchnout dírku.

Korálky pak vypečeme podle návodu výrobce a po vychladnutí, můžeme navlékat. Takhle rychle a jednoduše si vyrobíte vlastní tvary pro své šperky, nebo jiné dekorace.


Vše potřebné pro Fimo najdete zde: